Napísali o nás

V Malej Fatre to žije, fotopasce nafotili stovky zvierat

Turiec.SME.SK, 12.11.2010

Posvietime si na medvede. Lesníci i ochranári rozbiehajú projekty na monitorovanie najväčšej šelmy v našich horách. Pomôcť majú fotopasce.

V Národnom Parku Malá Fatra už od začiatku októbra monitoruje život medveďa hnedého päť fotopascí. Občianskemu združeniu Fatranský spolok ich venoval Slovenský turistický spolok – HIKING. Štátna ochrana prírody SR tiež spustila v júni tohto roku výskum a monitoring šeliem a mačky divej. Má z neho vzísť okrem iného aj počet medveďov v našich horách.

Viac na tomto odkaze.


Špeciálne fotopasce v Malej Fatre

STV 1, Správy STV, 8.11.
Ochranári v Malej Fatre dnes mali plné ruky práce. Do lesov v okolí Žiliny rozmiestnili špeciálne fotopasce.
Viac na tomto odkaze.


Fotopasce v Malej Fatre majú posunúť výskum medveďov

Turčianske ECHO, regionálne noviny, 5.11.2010
Lesníci i ochranári rozbiehajú projekt na monitorovanie najväčšej šelmy v našich horách. Celý článok je možné prečítať na tomto odkaze.


V Malej Fatre monitorujú medvede

Žilina.SME.SK, 31.10.2010
Fatranský spolok získal začiatkom októbra päť kusov nových fotopascí, ktoré im umožnia získať nové informácie o živote medveďa hnedého v Malej Fatre. Na zakúpenie fotopascí získali peniaze zo zbierky, ktorú pre spolok urobil Slovenský turistický spolok Hiking ešte počas leta tohto roku.

Viac na tomto odkaze.


Medvede v Malej Fatre budú sledovať nové fotopasce

Turiec.SME.SK, 6.10.2010

Odhaliť správanie medveďa hnedého majú v Národnom parku Malá Fatra nové fotopasce. Tie pomôžu pri monitoringu šelmy a prispejú k potvrdeniu alebo vyvráteniu existujúcich teórií o správaní medveďa.

Pomôcť majú aj k lepšiemu spolunažívaniu medzi človekom a medveďom.

Päť fotopascí na pozorovanie medveďa hnedého na území Národného parku Malá Fatra odovzdali v týchto dňoch zástupcovia občianskeho združenia Slovenský turistický spolok zoológovi Michalovi Kalašovi zo Správy Národného parku Malá Fatra, ktorý sa venuje výskumu správania medveďa hnedého.

TASR o tom informovala Soňa Mäkká zo Slovenského turistického spolku HIKING.
Zdroj: http://turiec.sme.sk


Rádio Expres, 5.10.2010, 18:00
Od dnešného dňa je v Národnom parku Malá Fatra k dispozícii 5 nových fotopascí, ktoré slúžia na sledovanie správania miestnej populácie medveďov.